Paramos žygis dviračiais

Š.m. gegužės mėnesį Dauno sindromą turinčių žmonių ir jų artimųjų bendruomenė organizuoja paramos žygį, kurio metu 4 dviračiais, dviem ekipažais bus įveiktas įspūdingas 2500 km atstumas nuo Jungtinės Karalystės ir Švedijos iki Lietuvos.

Žygio iniciatorius ir pagrindinis dalyvis – Tautvydas Piragis, savo šeimoje auginantis Daunos sindoromą turinčią dukrelę Kamilę. Tautvydas simboliškai perveža žinią į gimatąją Lietuvą, kad lavinami ir integruojami žmonės su DS gali gyventi pilnavertį gyvenimą ir būti naudingi visuomenei.

Dauno sindromą turintys asmenys ir jų šeimų nariai dažnai patiria socialinę izoliaciją. Aplinkinių patyčios ir atstūmimas – skaudžiausia, ką tenka išgyventi turinčiam Dauno sindromą ir jų artimiesiems. Tai dažniausiai kyla dėl visuomenės žinių stokos, išankstinių neigiamų nuostatų, baimių ir nežinojimo.

Visos žygio metu surinktos lėšos bus pervestos Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijai ir panaudotos švietimo bei edukacinių programų apie dauno sindromą rengimui, geriausios užsienio patirties į Lietuvą perkėlimui.